Příběh a myšlenka BIKE HERO

Myslíme si, že nejhezčí pohled na svět není ze hřbetu koně, ale ze sedla kola. Pokud to cítíš stejně, tak BIKE HERO bude přesně tvůj šálek kávy. Našim cílem nebylo vytvořit vyznačený závodní koridor, servisní depa, občerstvovací stanice a všemožné zázemí, které možná znáš z "masových" závodů, nebo některých bike parků. Naopak, chceme tě vrátit zpět v čase tam, kde to všechno v minulém století ve Spojených státech začalo. Nabídnout ti tu úžasnou svobodu, umožnit ti vnímat okolní přírodu všemi smysly ... vůni lesa, svítání i nádherný západ slunce, zurčení vody, vítr ve vlasech a k tomu navíc zažít trochu dobrodružství. 

Tenhle nápad se rodil v našich hlavách více jak rok. Nechali jsme se volně inspirovat několika podobnými projekty v zahraničí. Hledali jsme a vymýšleli, plánovali a připravovali.
Mnohokrát jsme naší několikatýdenní práci hodili do koše a začali úplně od začátku. A potom … potom se najednou naše vize zhmotnila, a tak se zrodilo BIKE HERO ... z hlíny a prachu cest, ze šotoliny a kamení, z našeho potu :-) při bajkování. Hledali jsme opravdu dlouho, ty nejvhodnější a nejhezčí terény a místa, na které tě chceme zavést a společně se tak s tebou podělit o stejné pocity a zážitky. 

BIKE HERO není závod. BIKE HERO je tvoje cesta. Jen ty, tvoje kolo a všudypřítomná příroda. Bez jakéhokoliv materiálního zajištění. Všechno co budeš potřebovat si povezeš s sebou nebo si opatříš cestou. Pevně věříme, že zpět domů si odvezeš neopakovatelné zážitky a dobrý pocit, že jsi překonal všechny případné nástrahy trati (a mnohdy i sám sebe) a dostal se tak zdárně až na konec tvé cesty.
Každého finishera BIKE HERO čeká zapsání do Síně slávy a odměna v podobě skleněné trofeje nebo finisherského dresu, který ti bude tvůj zážitek připomínat.

Finanční prostředky z každého zakoupeného startovního balíčku jdou na zabezpečení provozu samotného BIKE HERO a s tím související chod spolku Regionální centrum cykloturistiky, z.s. Z těchto prostředků se také snažíme podporovat mladé začínající sportovce. BIKE HERO dlouhodobě podporuje 13 letou handicapovanou sportovkyni Alex Borskou a až do konce roku 2020 také začínající nadějnou ultramaratonskou cyklistku Nikol Flašarovou. BIKE HERO pro nás nikdy nebylo a ani nemá být zdrojem výdělku. Tenhle projekt nás prostě jen baví. Našim cílem je, aby bavil i vás bikery a navíc mohl  někomu dalšímu pomoci.